Logo zawiera zestaw zdjęć dotyczący historii wojskowej Włoch z okrętami, samolotami pojazdami i żołnierzami wojsk ale także zdjęcie powieszonego Mussoliniego a na logo naniesiony jest herb Królestwa Italii.

“Who does not respect and not value your past is not worthy of respect, present or future rights to.” Marshal Józef Piłsudski „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski

Reklama

schematy_piechota.png"KBW został powołany w maju 1945 r., natychmiast po zakończeniu działań wojennych, dla "likwidacji reakcyjnego i antypolskiego podziemia zbrojnego". W jego sklad weszły liniowe jednostki WP o łącznym stanie ok. 30.000 żołnierzy. Znaczna część kadry dowódczej KBW, tak jak i w całym ówczesnym WP, stanowili oficerowie radzieccy w polskich lub niby-polskich mundurach"

 

 b_300_0_16777215_00_images_mgthumbnails_mun57.png

 

 

1. Czapka oficerska KBW wz.46

2. Kurtka mundurowa z fantazyjnymi kieszeniami kroju radzieckiego i guziki z orłem w koronie (!). Patki oficerskie wzoru przedwojennego w barwach piechoty

3. Pas główny wyrobu powojennego, z kaburą na pistolet TT

4. Bryczesy gabardynowe

5. Buty z cholewami, nieregulaminowe

6. Torba oficerska, tzw. raportówka, wzoru przedwojennego

7. Odznaczenia: strona prawa - Order Wojny Ojczyźnianej II st. (ustanowiony w 1942 r.), Order Czerwonej Gwiazdy (ustanowiony w 1930 r.). Strona lewa - Krzyż Walecznych (wersja z 1944 r.), medal "Zasłużony na polu chwały" (ustanowiony w 1944 r.), medal "Za Warszawę 1939-1945" (ustanowiony w 1945 r.), medal "Za Odrę, Nysę i Bałtyk" (ustanowiony w 1945 r.), medal radziecki "Za zwycięztwo nad Niemcami" (ustanowiony w 1945 r.). Na prawej kieszeni: odznaka pamiątkowa dla wykładowców i absolwentów Oficerskiej Szkoły Polityczno-Wychowawczej (ustanowiona w 1947 r.). Na lewej kieszeni: Odznaka Grunwaldzka nadawana uczestnikom zbrojnej walki z okupantem hitlerowskim (ustanowiona w 1945 r.)

 

Źródło:   Gazety Wojenne   GW.png

 

 

Czytaj włoski ekwipunek

Czytaj polski ekwipunek

Czytaj ekwipunek na świecie

 

Podstawa prawna: Artykuł ma zadania dydaktyczno-naukowe i ma na celu krzewienie wiedzy oraz analizę krytyczną, w dążeniu do wyjaśnienia wszystkich faktów. Autor zastrzega sobie stosowanie form dozwolonego użytku publicznego, jak np. prawo cytatu. Jednakże wszystkie osoby, które uznałyby się za pokrzywdzone, autor prosi o kontakt, w celu wyjaśnienia i ewentualnego usunięcia dzieł, które byłyby objęte prawami własności.