"KBW został powołany w maju 1945 r., natychmiast po zakończeniu działań wojennych, dla "likwidacji reakcyjnego i antypolskiego podziemia zbrojnego". W jego sklad weszły liniowe jednostki WP o łącznym stanie ok. 30.000 żołnierzy. Znaczna część kadry dowódczej KBW, tak jak i w całym ówczesnym WP, stanowili oficerowie radzieccy w polskich lub niby-polskich mundurach"
1. Czapka oficerska KBW wz.46
2. Kurtka mundurowa z fantazyjnymi kieszeniami kroju radzieckiego i guziki z orłem w koronie (!). Patki oficerskie wzoru przedwojennego w barwach piechoty
3. Pas główny wyrobu powojennego, z kaburą na pistolet TT
4. Bryczesy gabardynowe
5. Buty z cholewami, nieregulaminowe
6. Torba oficerska, tzw. raportówka, wzoru przedwojennego
7. Odznaczenia: strona prawa - Order Wojny Ojczyźnianej II st. (ustanowiony w 1942 r.), Order Czerwonej Gwiazdy (ustanowiony w 1930 r.). Strona lewa - Krzyż Walecznych (wersja z 1944 r.), medal "Zasłużony na polu chwały" (ustanowiony w 1944 r.), medal "Za Warszawę 1939-1945" (ustanowiony w 1945 r.), medal "Za Odrę, Nysę i Bałtyk" (ustanowiony w 1945 r.), medal radziecki "Za zwycięztwo nad Niemcami" (ustanowiony w 1945 r.). Na prawej kieszeni: odznaka pamiątkowa dla wykładowców i absolwentów Oficerskiej Szkoły Polityczno-Wychowawczej (ustanowiona w 1947 r.). Na lewej kieszeni: Odznaka Grunwaldzka nadawana uczestnikom zbrojnej walki z okupantem hitlerowskim (ustanowiona w 1945 r.)
Źródło: Gazety Wojenne
Podstawa prawna: Artykuł ma zadania dydaktyczno-naukowe i ma na celu krzewienie wiedzy oraz analizę krytyczną, w dążeniu do wyjaśnienia wszystkich faktów. Autor zastrzega sobie stosowanie form dozwolonego użytku publicznego, jak np. prawo cytatu. Jednakże wszystkie osoby, które uznałyby się za pokrzywdzone, autor prosi o kontakt, w celu wyjaśnienia i ewentualnego usunięcia dzieł, które byłyby objęte prawami własności.